10 Ağustos 2019, 00:43 tarihinde eklendi

Samsung Android Cihazlara Odin İle ROM Nasıl Yüklenir?

Samsung Android Cihazlara Odin İle ROM Nasıl Yüklenir?

Aşağıdaki linkten ODIN uygulamasını indirin

Adım 2-

Cihazınızın full yedeğini almayı unutmayın. Rehber, uygulamalar, SMS ve belleğinde ne varsa yedeklemeyi unutmayın. 

Adım 3-

Samsung cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un cihazı sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Cihazınızın en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz. USB kablo taklı ise şimdi kabloyu çıkartın.

Cihazınızdan Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin. (Nasıl yapılır detay)

Adım 4-

İndirdiğiniz ROM dosyasını zipli halde ise bir kılasör içinde açın. Aynı şekilde indirdiğiniz Odin zipli dosyasını da aynı kılasör içine açınız.

Adım 5-

Cihazınızı kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Android logo ile beraber “Downloading…” yazısı bulunan yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 6-

Cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarda sürücü yükleme işlemi devam edebilir, bitmesini bekleyin.

Adım 7-

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve kılasördeki ODIN uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

– AP butona basıp ROM dosyasını seçin (sonu .tar.md5 ile biten dosya)

Options bölümünde Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki ekrandaki gibi olacak.

Son olarak “Start” butonuna basın ve yükleme işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde cihazınız otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.[/tab]

 

Cihaz ilk açıldıktan sonra devamlı kendini kapatıp açıyorsa veya SAMSUNG yazısında 3 dakikadan fazla bekliyorsa telefonu Recovery ekranında açın (Üst Ses + Home tuşu + Güç düğmesine beraber basıp) ve wipe/factory reset yapıp cihazı tekrar başlatın. Sonra tekrar açılırken telefonunuz SAMSUNG yazısında bir süre bekleyecektir.

DİKKAT ::DOĞABİLECEK SORUNLARDAN BİZ SORUMLU DEĞİLİZ EGER BİLMİYORSANIZ UZMANDAN BİLGİ ALMANIZDA FAYDA VAR

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *