Şimdi Üye Ol

Oturum aç

Lost Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Mesaj gönder

Oturum aç

Şimdi Üye Ol

Türkiye'nin en büyük teknoloji soru cevap platformu. Kayıt olmaya hazır mısın?

Gizlilik Politikası

1. Genel

Byctrl.com web sitesini ziyaret eden üyelerin gizliliğini korumayı benimsemiştir. Bu nedenle, byctrl.com “Gizlilik Politikası”, web sitemizi kullanırken üyelerle ilişkin ne tür bilgilerin byctrl.com tarafından alındığını, bunların nasıl kullanıldığını ve korunduğunu açıklamaktadır. Ayrıca byctrl.com web sitesince bu bilgilerin doğruluğunun sizin tarafınızdan nasıl denetlenebileceğinizi ve istediğinizde bizimle iletişime geçerek bu bilgilerin silinmesini nasıl sağlayabileceğiniz belirtilmektedir. Söz konusu üyelik bilgilerini koruma düzenlemelerine uygun olarak işlenmesi ve uygulanması için gerekli olan her türlü işlem Byctrl.com tarafından yerine getirilecektir.

2. Kişisel bilgilerin toplanması, kullanılması ve işlenmesi hakkında

Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür. Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir.

byctrl.com web adresimize üye olduğunuzda, sistem yönetimi, istatistik ve “back up” uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucumuzda otomatik olarak kaydedilecektir. Bu verilerin arasında İnternet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, bize yönlendiren websitesi, sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer web siteleri ve sitemizi arayarak bulmak için kullandığınız arama cümleleri bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. byctrl.com’un bu verileri dışarıdan bir hizmet sağlayıcısına yönlendirmesi durumunda, tüm verilerin, veri güvenliğine ilişkin mevcut yasal düzenlemeler genelince aktarılması için gerekli işlemler gerçekleştirilecektir.

Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde, Byctrl, bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin gizlilik politikasında belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını üstlenir. Söz konusu üyelerimizin kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari merciler tarafından istendiği taktirde söz konusu olacaktır.

Byctrl.com ilişkin olası gizlilik politikası değişiklikleri bu sayfada yayımlanacaktır. Bu alanda, size ait hangi bilgilerin saklandığına ve bu bilgilerin nasıl kullanıldığına dair güncel olarak bilgi almanıza yardımcı olacaktır.

3. Güvenlik Hakkında

Byctrl, size ait bilgileri güvenli bir biçimde bünyesinde saklamaktadır; dolayısıyla söz konusu bilgilerin herhangi bir zarara, suistimale ya da değişikliğe karşı korunması için tüm önlemleri almaktadır. Byctrl.com gerekli hizmeti size ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan sözleşmesel yükümlülükleri genelince bu bilgileri gizli tutmak ve başka hiçbir amaçla kullanmamakla yükümlüdür.