Şimdi Üye Ol

Oturum aç

Lost Password

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Mesaj gönder

Oturum aç

Şimdi Üye Ol

Türkiye'nin en büyük teknoloji soru cevap platformu. Kayıt olmaya hazır mısın?

Kullanım Şartları

Byctrl.com, Kadın-Erkek, Büyük-Küçük ayrım yapmadan Türkiye’nin en büyük teknoloji soru cevap platformu olup, yardım arayanların, bilgi sahibi olanlara erişmesine ve farklı bakış açısına sahip bireyleri bir araya getirerek aralarındaki fikir alışverişine olanak sağlamaktadır. Birçok farklı konuda soru, anket, öneri, istek, içerik ve haber sunan bir soru cevap platformudur.

Soruların tamamı kullanıcılarımız tarafından oluşturulmakta ve paylaşılmakta olup, kullanım şartlarımıza ve site sözleşmemize uygun olmayan, gerçekliği yansıtmayıp şüpheli, belirli bir topluluğu ya da kişiyi hedef gösteren, yasalara uygun olmayan kullanıcı paylaşımlarına en kısa sürede müdahale edilmektedir. Benimsediğimiz Kullanım Şartları gereği, her görüşe eşit mesafede yaklaşmak en büyük prensibimizdir.

Gerçeklik Şartlarımız

Sitemizde yer alan haber ve içeriklerin tamamı kullanıcılarımız tarafından oluşturulmakta ve yayınlanmakta olup topluluğu yanlış yönlendiren ve/veya eksik bilgi içeren şüpheli içerikler tarafımızca tespit edildiğinde düzenlenir veya kaldırılır. Gerçekliği ve tarafsızlığı konusunda şüphe duyduğumuz hiçbir içeriğin ve sorunun ana sayfamızda yer almaması en önemli prensibimizdir.

Üyelik ve Paylaşım Şartlarımız
 • Yasalar karşısında suç olarak benimseyen, suça özendiren, kişilik haklarını taciz eden ve/veya yayınlanması halinde topluluğu ayaklandıracak bir parlaşım yaratacağını bildiğimiz sorulara ve içeriklere müdahale edilir, tespiti halinde site sözleşmemize uygun şekilde hareket edilir.
 • Başka sitelerden, kaynaklardan alındığı veya toplandığından emin olduğumuz kullanıcı haber ve içeriklerini, kaynak göstermediyse öne çıkarmayız.
 • Suç olduğu yetkili makamlarca belirtilmedikçe kimseyi “suçlu” ilan edilmesine izin vermemekteyiz.
 • Kullanıcılarımız tarafından oluşturulan sorularda, içeriklerde hiç kimsenin; dini, ırkı, cinsiyeti, siyasi görüşü, cinsel yönelimi ve inançları konusunda hedef alınmasına ve aşağılanmasına izin vermeyiz.
 • Özel hayatın gizliliğini ihlal eden her türlü üye içeriğinin tespiti için özenle ve titizce çalışır, tespiti halinde site şartlarına uygun şekilde hareket ederiz.
 • Şiddete ve zorbalığa özendiren içeriklerin üyelerimiz tarafından yayınlanmasını önlemek için gerekli hassasiyeti ve çalışmalarımızı gösteririz.
 • Gerçek kişileri veya kurumları hedef alan, aşağılayan, iftira niteliği taşıyan sorulara ve içeriklere izin vermeyiz.
 • Yetkili makam ve mercilerden gelen talepleri yürürlükteki mevzuat çerçevesinde karşılar, hukuka ve site kullanım şartlarının uygunluğuna göre gerekli işlemleri uygularız.
 • Üyelerimizin kişisel verilerinin hukuka aykırı işlenmesi ihtimali oluşturabileceğini düşünerek her türlü kullanıcı içeriğinin incelenmesi için özenle çalışır, tespiti halinde site kullanım şartlarına uygun şekilde hareket ederiz.
Tarafsızlık Şartlarımız
 • Üye içeriklerinin yayınlanmasında tarafsızlık şartlarımıza bağlı kalıp, düşüncelerin özgürce oluşumunun engel olmamasını hedefleriz. Üyelerimizin oluşturduğu içeriklerin ve soruların bu şartlara ters düşmesi halinde, içerikleri düzenlemek konusunda gerekli ciddiyeti gösteririz.
 • Hiçbir dini, siyasi veya toplumsal görüşe daha yakın durmaz, tarafsız bir tutum sergileyip kişisel görüş ve düşüncelerimizi üye içeriklerinin incelenme sürecinden ayrı tutarız.
 • Pek çok farklı görüşe kucak açan, çok yönlü bakış açısına sahip ve objektif soruların ve içeriklerin paylaşılmasını destekler; kullanıcılarımızdan her tür fikre, görüşe saygılı olmalarını bekleriz.